Logo Pretende
Gradient
1. Modern signature icon

NOWOCZESNE I SPÓJNE
OZNAKOWANIE BUDYNKÓW
NUMERACJE POKOI, PIKTOGRAMY
STRZAŁKI, TABLICE KIERUNKOWE
WAYFINDING, WAYSHOWING
DESIGN 2024

  • Numeracja budynków, oznakowanie pomieszczeń
  • Znaki kierunkowe, tablice informacyjne
  • Tabliczki z logo, piktogramy, oznakowanie kierunkowe
  • Oznakowanie mieszkań, klatek schodowych, hali garażowej
  • Oklejanie powierzchni szklanych
Firma Pretende to jedyna pewna zatwierdzona Polska firma, która nawiązała trwałą członkowską współpracę z ISA (International Sign Association) Jesteśmy silnie zrzeszeni ze światowymi podmiotami producentami liter, szyldów i oznakowania. Razem tworzymy współpracę, która obejmuje realizację celów o podobnym charakterze, przy jednoczesnej samodzielności i niezależności podmiotów w osiąganiu założonych celów. Wszyscy razem dążymy do sukcesu i chcemy, aby Twoja firma stała się dynamiczną, zdrową i ekscytującą częścią światowej gospodarki.

AMERICAN DREAM

To nie tylko przestrzenne proste reklamy, to ikony reklamowe znane w całym kraju. Tworzymy nowoczesną, realną wizję reklam świetlnych, która jest inspirowana klasycznymi Amerykańskimi znakami vintage. Wiemy również, że typografia retro nie może być pominięta w dzisiejszym, nowoczesnym świecie. Wspaniale jest widzieć, że niektórzy ludzie są entuzjastami oldschoolowego designu amerykańskiej popkultury. Odręcznie projektujemy, budujemy nowoczesne reklamy inspirowane stylem motelowych, wolnostojących znaków Ameryki. Są one bardzo wyjątkowe, to prawdziwe dzieła sztuki i rzemiosła.

Reklama świetlna w stylu amerykańskim

OZNACZAJĄ NOWĄ ERĘ
TO PRAWDZIWY POWRÓT WOLNOŚCI I SPONTANICZ-
NOŚCI
SPONTANICZNOŚCI

Chcemy uczcić piękno typografii w stylu vintage,
właśnie dlatego przygotowaliśmy prezentację oznakowania
która stanie się źródłem Twojej inspiracji.

NEONY

Zaletą reklamy świetlnej jest to, że jak magnes przyciąga wzrok. Neony emitują przyjemną dla oka poświatę – zmysł wzroku odbiorcy jest stymulowany przez efektowną łunę świetlną. Naszym priorytetem jest to by sprawić, że Twój neon zostanie szczególnie wyróżniony i zapamiętany na długo.

Neony to dzieło sztuki, chemii i elektroniki w jednym. Kontynuujemy tradycję reklamy neonowej, wypełniając misję estetycznego upiększania polskich i europejskich miast. Kreujemy nowy wizerunek Polskich ulic. Wszystkie nasze projekty neonowe są przemyślane i przeanalizowane przez doświadczonych, kreatywnych specjalistów od neonów.

LITERY Z ŻARÓWKAMI

W naszej ofercie można znaleźć bardzo efektowne litery wypełnione żarówkami.

Litery wykonujemy według indywidualnego projektu. Nasza lampa w kształcie liter nawiązuje do stylistyki retro. Lustra z żarówkami, logo wypełnione żarówkami, napisy z żarówkami, litery, cyfry z żarówkami, litery broadway.

Litery z żarówkami idealnie wyróżniają się spośród reklam. Klimat, który oddają, na długo pozytywnie utkwi Ci w pamięci.

Polecamy litery świetlne do wszelkiego rodzaju oznakowania zarówno na elewacjach budynków jak i we wnętrzach. Ta forma reklamy jest przede wszystkim doskonale widoczna z daleka, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto trójwymiarowość liter świetlnych sprawia, że wyglądają estetycznie i profesjonalnie. Zawsze staramy się zbadać lokalizacje, w których ma zostać umieszczona reklama, by zadbać o jej odpowiednią prezentację i jak najlepiej dostosować ją do możliwości architektonicznych budynku lub miejsca. Dlatego też dbamy o jej odpowiednią prezentację i jak najlepsze dostosowanie do możliwości architektonicznych budynku lub miejsca. Z naszą pomocą trafisz do większej liczby odbiorców.

LITERY Z BLACHY NIERDZEWNEJ W POŁYSKU, LITERY ZE ZŁOTEJ POLEROWANEJ BLACHY, TYTANOWE MIEDZIANE LITERY OZDOBNE, SREBRNE LITERY Z BLACHY WYBŁYSZCZANEJ TYPU PREMIUM

Litery z blachy nierdzewnej polerowanej to seria liter dedykowana specjalnie dla odbiorcy ceniącego sobie optyczną jakość liter, klasę materiału, z jakiego zostały wykonane litery oraz końcowy efekt wow.

GIGANTYCZNE LITERY WOLNOSTOJĄCE MONUMEN-
TALNE
MONUMENTALNE DUŻE LITERY 3D

Wzmocnione konstrukcją od środka. Nieszablonowe wielkie litery 3D osadzone na podeście to odważne podkreślenie Twojej nazwy, loga marki...

LITERY METALOWE EFEKT RDZY, LITERY MIEDZIANE PATYNOWANE, INDUSTRIALNE REKLAMY ZE STALI SUROWEJ, LITERY Z BLACHY SZCZOTKOWANEJ, ZNAKI SZYLDY Z METALU

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produkcji reklam z metalu.
Do produkcji naszych industrialnych reklam, liter metalowych, używamy niestandardowych materiałów, takich jak: blacha zardzewiała, miedź patynowana, rustykalna szczotkowana, blacha tytanowa, mosiężna. Litery wykonujemy ze stali surowej, brązu, miedzi i aluminium. Blachy do produkcji reklam z metalu, występują w różnych grubościach oraz strukturach.

totem wolnostojący pylon czarny podświetlany

PYLON, TOTEM WOLNOSTOJĄCY / WIERZE SŁUPY REKLAMOWE DWUSTRONNIE PODŚWIETLANE SEAMAFORY KASETONY LIGHT BOX KASETONY Z ELASTYCZNYM PRZODEM, KASETON W KSZTAŁCIE LOGO, SZYLDY TERMOFOR-
MOWANE
TERMOFORMOWANE, ZNAKI WYTŁACZANE PRÓŻNIOWO

Kasetony świetlne
kaseton podświetlany LED

TWORZYMY TO CZEGO INNI NIE POTRAFIĄ...
BĄDŹ ROZPOZNAWALNY Z DUŻEJ ODLEGŁOŚCI

LITERY PRZESTRZENNE, TYPOGRAFIA 3D, LOGOTYP FIRMOWY PRZY WEJŚCIU, LOGO W RECEPCJI, HOLU, BIURA

Zajmujemy się produkcją logotypów przestrzennych wewnętrznych i zewnętrznych. Do produkcji liter przestrzennych, niepodświetlanych używamy materiałów takich jak: plexi, metal, mosiądz, płyty PCV, sklejka, drewno, korten.

Litery ścienne, litery reklamowe przy wejściu, logo zewnętrzne, typografia przestrzenna.

LITERY, LOGA PRYZMATYCZNE

Prezentujemy litery pryzmatyczne, niespotykane na polskim rynku. Boki litery tworzą z jej frontem kąt rozwarty, co nadaje całej formie trójwymiarowy efekt. Każdy projekt jest konstruowany w graficznym programie 3D.

Nasze litery wywołują wrażenie jakby były „wyrzeźbione w stali” – budują ekskluzywny klimat. Technologia produkcji gwarantuje wieloletnią trwałość i niezmienność kształtu. Indywidualnie do potrzeb Klienta dobieramy krój czcionki oraz rodzaj wypukłości.

Do produkcji liter pryzmatycznych używamy następujących materiałów:

  • Blacha złoty połysk, szczotkowana, srebrna polerowana, blacha miedziana, mdf, sklejka i wiele innych

Każda litera pryzmatyczna może zostać dodatkowo pomalowana na dowolny kolor lakierem odpornym na warunki atmosferyczne.

LITERY Z DREWNA

Litery ze sklejki lub litery drewniane uszlachetnione dekoracyjną blachą są bardzo ozdobnym elementem wystroju. W tej formie możemy wykonać każdy rodzaj logotypu. Litera ze sklejki odpowiednio zabezpieczona jest odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne. Reklama z drewna to naturalny styl ECO.

PRZEKSZTAŁCAMY POMYSŁY W DZIEŁA SZTUKI

LITERY DEKORACYJNE

Ozdobne litery dekoracyjne to litery ze skóry lub litery z zamszu czy weluru. Szerokie spektrum możliwości materiałów dekoracyjnych otwiera nam możliwość tworzenia nowych styli wykonania nietypowych, niestandardowych reklam. Przekształcamy pomysły w dzieła sztuki.

SZTUKA PUBLICZNA DESIGN, KOSMICZNE LITERY SPACE, TURBO, RETRO 80, NIESTANDARDOWE KSZTAŁTY, RZEŹBY ARTYSTYCZNE, NIETYPOWE, NIESPOTYKANE WEWNĘTRZNE DZIEŁA SZTUKI