Pretende to Agencja Kreatywna zajmująca się projektowaniem i produkcją reklamy zewnętrznej oraz wewnętrznej. W firmie zatrudnieni są doświadczeni specjaliści od montażu reklamy świetlnej oraz projektowania graficznego. Firma dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym, który umożliwia produkcję niemal każdego rodzaju reklamy.

Z oferty firmy korzystają zarówno klienci korporacyjni, indywidualni, jak i  małe przedsiębiorstwa. Dzięki rzetelnemu i profesjonalnemu podejściu do klienta oraz wykorzystywaniu najwyższej jakości materiałów agencja Pretende zdobyła zaufanie na rynku reklamowym.

Działamy głównie na terenie całego Trójmiasta – w Gdańsku, w Gdyni i w Sopocie, ale również realizujemy zlecenia na terenie Polski, jak i całej Europy.

Wszystkie nasze produkty są wytwarzane ręcznie w Gdańsku. W cały proces jest zaangażowanych kilka osób – naszymi projektantami są osoby związane z z gdańską Akademią Sztuk Pięknych.

Tomasz Ciepliński – designer, kreator wizerunku, twórca marki PRETENDE:

– Od zawsze miałem intensywny kontakt z typografią, kaligrafią i literami – za sprawą moich doświadczeń artystycznych z młodości. Wiele podróżowałem po Europie, inspirowały mnie różne miasta i różne podejścia do zjawiska reklamy. Impuls do działań daje mi też stylistyka amerykańskiego Broadwayu i Las Vegas sprzed lat. Staram się w autorski sposób przenosić klasyczne wzorce projektowania reklamy zewnętrznej na polski rynek. Nieustannie śledzę najnowsze trendy i na bieżąco wdrażam nowe pomysły. Na obecnym etapie rozwoju mojej działalności, jestem twórcą unikalnych produktów do aranżacji wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Staram się kreować nowy wizerunek nowoczesnego miasta. Ciągły rozwój jest jednym z moich priorytetów.


 

Twórca logotypu Pretende

Mauro Andres, utalentowany projektant graficzny i kaligraf, jest twórcą naszego najnowszego logotypu. Pochodzi on z miejscowości Concepcion w Chile, gdzie na co dzień zajmuje się opracowywaniem identyfikacji wizualnej firm. Zapraszamy do obejrzenia portfolio jego prac.


Referencje: